Mediakontaktit Marttaliitossa

Asiantuntijamme Marttaliitossa ja alueellisissa piireissä vastaavat medialle omaan aihepiirinsä kuuluvissa kysymyksissä. Yhteystiedot löytyvät Marttaliiton yhteystiedot -sivulta. Marttaliiton tiedotteet löydät täältä.

Lisätietoja

  • Pääsihteeri Marianne Heikkilä, 050 375 1195, marianne.heikkila@martat.fi
  • Puheenjohtaja Lea Sairanen, 050 322 1726, lea.sairanen@martat.fi
  • Viestintäkoordinaattori Joonas Jylhä, 050 331 2978, joonas.jylha@martat.fi
  • Kansalaistoiminnan johtaja Reija Salovaara, 040 508 8249, reija.salovaara@martat.fi

Kotitalousneuvonnan kysymykset

Ruoka, sienet

  • Arja Hopsu-Neuvonen, kehittämispäällikkö, ruoka, sienet, arja.hopsu-neuvonen@martat.fi, 050 511 8116
  • Katariina Juurikkala, koordinaattori, ruoka, katariina.juurikkala@martat.fi, 050 566 4508

Ravitsemus

  • Kaisa Härmälä, kehittämispäällikkö, ravitsemus, kaisa.harmala@martat.fi, 050 511 8007

Kodinhoito, kodin talous

  • Teija Jerkku, neuvonnan johtaja, teija.jerkku@martat.fi, 050 342 0585
  • Katariina Juurikkala, koordinaattori, katariina.juurikkala@martat.fi, 050 566 4508

Puutarha, ympäristö, marttaperinne

  • Asta Kuosmanen, johtava asiantuntija, asta.kuosmanen@martat.fi, 050 573 1765

Marttaliitto logo, sininen, cmyk, (jpg, 1,065 kB)


Martat-logo, mv (jpg, 245 kB)


Martat-logo, sininen, rgb (png)

 


Martat-logo, valkoinen, rgb (png)


Marttaliiton toiminnanjohtaja Marianne Heikkilä Marttojen juhlapuvussa 1930-luvulta. Kuva: Antti Vettenranta (jpg, 5,629 kB)


Elämä on parasta itse tehtynä -tunnus, valkoinen (jpg, 44 kB)


Elämä on parasta itse tehtynä -tunnus, sininen (jpg, 47 kB)


Elämä on parasta itse tehtynä -juliste. A3. (jpg, 346 kB)


Marttaliiton hallituksen puheenjohtaja Lea Sairanen 2016. Kuva: Elvi Rista


Marttaliiton hallituksen puheenjohtaja Lea Sairanen 2016. Kuva: Elvi Rista


Marttaliiton hallituksen puheenjohtaja Lea Sairanen 2016. Kuva: Elvi Rista


Marttaliiton hallituksen puheenjohtaja Lea Sairanen 2015. Kuva: Antti Vettenranta.


Hallituksen puheenjohtaja Lea Sairanen 2015. Kuva: Antti Vettenranta


Marttaliiton hallituksen puheenjohtaja Lea Sairanen 2014. Kuva: Sami Repo. (jpg, 401 kB)


Marttaliiton hallituksen puheenjohtaja Lea Sairanen 2013. Kuva: Eva Persson (jpg, 3,917 kB)


Marttaliiton hallituksen puheenjohtaja Lea Sairanen 2013. Kuva: Eva Persson (jpg, 4,203 kB)


Marttaliiton hallituksen puheenjohtaja Lea Sairanen 2013. Kuva: Eva Persson (jpg, 5,066 kB)


Marttaliiton hallituksen puheenjohtaja Lea Sairanen 2013. Kuva: Eva Persson (jpg, 4,382 kB)

Jaa sivu