Vertaismartat vahvuuksineen ja osaamisineen. Voit kutsua hänet yhdistyksesi marttailtaan tai auttamaan vaikkapa hallituksen toiminnan kehittämisessä.

HELSINKI

Kaija-Sisko Ahomaa, Roihuvuoren Martat, kaija-sisko.ahomaa(at)pp.inet.fi
– Kaija-Sisko on  tapahtumien ja retkien järjestämiseen liittyvien asioiden, budjettien jne asiantuntija. Myös marttayhdistyksen luottamustoimet ovat hallinnassa.

Eeva Heinonen, Promartat, eeva.heinonen@welho.com
-Eeva on ruoka-alan ammattilainen ja ammatti-järjestelijä, mutta myös aikuisopiskelija.

Hannele Kivikoski, Vartiokylän Martat , hannele.kivikoski(at)netti.fi
-Hannelella on pitkä kokemus marttajärjestön kaikilta tasoilta. Työnsä vuoksi rautainen turvallisuusasiantuntija.

Marita Manninen, Myllypuron Martat, marita.manninen@gmail.com
– Marita tuntee marttajärjestön hyvin, toimii aktiivisena ruokamarttana ja on sosiaalisen median asiantuntija.

ESPOO

Elina Huttununen, Matinkylän Martat, elina@huttunen.org.  Elinalla on pitkä kokemus yhdistyksen sihteerinä sekä mm. erinomaiset atk-taidot.

Tarja Kujala, Laaksolahden Martat, kujalta(at)gmail.com-Tarja tuntee marttajärjestön kaikki tasot. Myös ravitsemusasiat ovat Tarjan osaamisalaa. Tarja on ollut aktiivinen espoolaisten marttayhdistysten yhteistyön luojana.

Riitta Poikajärvi, Matinkylän Martat, riittapoikajarvi@gmail.com.-Piirin hallituksen jäsenenä hyvät tiedot piiristä ja marttayhdistyksistä. Riitta on myös aktiivinen yhdistysten toimintaryhmien perustajana.

Tyti Laakso, Kädentaitomartat, tyti.laakso(at)fimnet.fi
-Tyti tuntee taitomerkkien suorittamisen, myös moodle alustalla. Tyti hallitsee myös monenlaiset käsityöt.

Pirjo Rintamaki, Tuomarilan Martat, pirjo.rintamaki(at)saunalahti.fi
– Pirjo on ollut tekemässä tilastointiohjeita piirin avuksi, tuntee järjestön hyvin ja sekä perehtynyt kotivaraan.

Sanna Tiainen-Erkkilä, MeMartat, sanna.tiainenerkkila(at)gmail.com
-Sanna on myös kv-martta, joka tuntee järjestön ja luottamustoimet kaikilla tasoilla.

VANTAA

Tanja Rantanen, Kartanonkosken Martat, tanja.j.rantanen(at)gmail.com
-Tanja tuntee järjestömme kaikki portaat, on kässämarttojen ryhmänvetäjä.

Maaret Weide, Tikkurilan Martat, maaret.weide@gmail.com
-Maaret on aktiivinen kässämartta ja bloggaaja, jolta voi saada hyviä vinkkejä. Maaret on  luottamusmartta, joten järjestöosaaminenkin on hanskassa.

HYVINKÄÄ

Pirkko Matvejeff, Hyvinkään Kaupungin Martat, pirkkomatvejeff(at)gmail.com
– Pirkko tuntee järjestön ja marttojen luottamustoimet.

MÄNTSÄLÄ

Marjut Jokinen, Mäntsälän Martat, kartanomatkat(at)kartanomatkat.fi
-Marjutin vahvuus on järjestötuntemuksen ohella matkailu. Marjut pitää blogia oman yhdistyksensä toiminnasta ja osaa opastaa myös viestintäasioissa.

ITÄ-UUSIMAA

Mallu Mannila, Pornaisten Martat, mallu.mannila(at)gmail.com
– Mallu tuntee järjestön, yhdistyksen hallinnon, tekee käsitöitä ja askartelee. Sienimarttakoulutuksessa.

Kirsti Nuotio, Porvoon Nykymartat, kirsti.nuotio(at)gmail.com
-Kirsi tuntee marttajärjestön ja on aktiivinen kässämartta.

Heini Vikström, Pikkukaupungin Martat, Loviisa, heini@nordlfs.com
-Heinillä on rahastonhoitajan tehtävät hallussa.

LOHJA

Sinikka Korpi, Lohjan Kalkkitehtaan Suomalainen Marttayhdistys, sinikka.korpi@gmail.com. – Sinikka on piirin hallituksen jäsen, tuntee järjestön ja järjestöntoimintatavat hyvin.

VIHTI

Terttu Siivikko, Ojakkalan Martat, terttu.siivikko(at)elisanet.fi
-Terttu on pitkänlinjan martta, tuttua on kaikki marttailun tasot, tilastointikin.

Marja-Liisa Suontaka, Jokikunnan Martat, marjaliisasuontaka(at)gmail.com
-Marja-Liisa on pitkään erilaisissa luottamustoimissa mukana ollut martta.

LÄNSI-UUSIMAA

Marja Salenius, Fiskarin Martat, Marjah.salenius@hotmail.com
-Marja on varsin uusi martta, mutta järjestötyö on tuttua muistakin järjestöistä.

Eija Puumalainen, Tammisaaren Martat, eija.puumalainen(at)gmail.com
-Eija on toiminut yhdistyksensä puheenjohtajana alusta alkaen, tiedottaminen ja monipuolisen toiminnan suunnittelu ovat vahvasti läsnä.

Jaa sivu