Lounais-Suomen Marttojen tiimi

Turun toimisto
050 448 1665
Yliopistonkatu 33 G
20100 Turku
ma-to 9.00-13.30
Porin toimisto
Valtakatu 7 C
28100 Pori

Lounais-Suomen Piirin työntekijät


Neuvonta ja järjestö

 
Anne Perho

toimistotyöntekijä (Turku)
puh. 
050 448 1665
lounais-suomi.turku@martat.fi

Sanna Voutilainen

toiminnanjohtaja
puh. 
050 409 9046
sanna.voutilainen@martat.fi

 

Riitta Laatu

kotitalouden asiantuntija
044 262 0003
riitta.laatu@martat.fi

Pia Niemonen

kotitalouden asiantuntija
050 409 9047
pia.niemonen@martat.fi

Emmi Lukkarila

kotitalouden asiantuntija
050 409 9048
emmi.lukkarila@martat.fi

Sari Raininko

kotitalouden asiantuntija (Pori)
044 774 3428
sari.raininko@martat.fi

Sari Ruohomäki

kotitalouden asiantuntija (Pori)
0400 114730
sari.ruohomaki@martat.fi


Arto Lautiala

talouden ja hallinnon sihteeri
(kirjanpito, palkat, taloushallinto)
044 760 5368
arto.lautiala@martat.fi

 
Maarit Hatakka

järjestökoordinaattori
044 584 8816
maarit.hatakka@martat.fi

 

Anne-Ly Palosaari

projektipäällikkö
(Arjen taitoja ja työelämäunelmia kylissä ja kortteleissa -hanke)
044 493 6002
anne-ly.palosaari@martat.fi

 
 
 
 
 
 

Marttojen työelämäpalvelut

Marketta Markkanen

työelämäpalveluiden päällikkö
050 324 0052
marketta.markkanen@martat.fi

Thua Aalto

projektipäällikkö (Arjen taitoja ja työelämäunelmia kylissä ja kortteleissa -hanke)

kuntouttavan työtoiminnan koordinaattori (Turku)
050 528 3061
thua.aalto@martat.fi

(opintovapaalla 1.1.2022 alkaen)

Johanna Heinonen

kuntouttavan työtoiminnan koordinaattori ja ohjaaja
044 491 8711
johanna.heinonen@martat.fi

Sari Pesonen,

työelämäpalveluiden esimies Salon Arkiapu

projektityöntekijä (Arjen taitoja ja työelämäunelmia kylissä ja kortteleissa -hanke)
044 493 6001
sari.pesonen@martat.fi

Iltapäivätoiminta

Pallivahan koulu

044 533 2144

Puolalan koulu

050 442 1036

Pääskyvuori

044 257 1430

Topelius

050 448 1669

Urheilupuisto

050 356 6112

Vasaramäki

050 383 9060

 
 

Marttojen Arkiapu

Turku

050 528 3136
ma-pe 9-13

Salo

050 911 6931
ma-pe 9-13

Piirin hallitus

Matti Männistö

hallituksen puheenjohtaja
matti.mannisto@martat.fi

Pirjo Laitinen

hallituksen varapuheenjohtaja
piuhi.laitinen@gmail.com

Katja Rippstein

hallituksen jäsen
rippstein.katja@gmail.com


Sinikka Ratala

hallituksen jäsen
sinikka.ratala@gmail.com

Eija Tammi

hallituksen jäsen
eija.tammi@jappis.fi

Jonna Oksanen

hallituksen jäsen
jonna.oksanen@masku.fi

Pirjo Mäenpää

hallituksen jäsen
pirjomaenpaa327@gmail.com

Tuula Saarinen

hallituksen jäsen
tuula.saarinen70@outlook.com

Eija Esko

hallituksen jäsen
eija.esko@gmail.com