Lounais-Suomen Marttojen tiimi

Turun toimisto
050 448 1665
Yliopistonkatu 33 G
20100 Turku
ma-to 9.00-13.30
Porin toimisto
Valtakatu 7 C
28100 Pori

Lounais-Suomen Piirin työntekijät


Neuvonta ja järjestö

 

 

Anne Perho

toimistotyöntekijä (Turku)
puh. 
050 448 1665
lounais-suomi.turku@martat.fi

 

Sanna Voutilainen

toiminnanjohtaja
puh. 
050 409 9046
sanna.voutilainen@martat.fi

 

Riitta Laatu

kotitalouden asiantuntija
044 262 0003
riitta.laatu@martat.fi

Pia Niemonen

kotitalouden asiantuntija
050 409 9047
pia.niemonen@martat.fi

 

Emmi Lukkarila

kotitalouden asiantuntija
050 409 9048
emmi.lukkarila@martat.fi

 

Sari Raininko

kotitalouden asiantuntija (Pori)
044 774 3428
sari.raininko@martat.fi

 

Sari Ruohomäki

kotitalouden asiantuntija (Pori)
0400 114730
sari.ruohomaki@martat.fi

 


Arto Lautiala

talouden ja hallinnon sihteeri
(kirjanpito, palkat, taloushallinto)
044 760 5368
arto.lautiala@martat.fi

 

 

Maarit Hatakka

järjestökoordinaattori
044 584 8816
maarit.hatakka@martat.fi

 

Anne-Ly Palosaari

projektipäällikkö
(Arjen taitoja ja työelämäunelmia kylissä ja kortteleissa-hanke)
044 493 6002
anne-ly.palosaari@martat.fi

 
 
 
 
 
 

Marttojen työelämäpalvelut

Marketta Markkanen

työelämäpalveluiden päällikkö
050 324 0052
marketta.markkanen@martat.fi

Thua Aalto

kuntouttavan työtoiminnan koordinaattori (Turku)
050 528 3061
thua.aalto@martat.fi

Jaana Salmenjaakko

palvelumanageri
050 448 4841
jaana.salmenjaakko@martat.fi

Johanna Heinonen

palvelumanageri
044 491 8711
johanna.heinonen@martat.fi

Niina Laivamaa

palvelumanageri
044 491 9214
niina.laivamaa@martat.fi

Sari Pesonen

palvelumanageri, hanketyöntekijä (Arjen taitoja ja työelämäunelmia kylissä ja kortteleissa-hanke)
044 493 6001
sari.pesonen@martat.fi

Iltapäivätoiminta

Kähäri

050 356 7261

Pallivahan koulu

044 533 2144

Pääskyvuori

044 257 1430

Topelius

050 448 1669

Urheilupuisto

050 356 6112

Vasaramäki

050 383 9060

Puolalan koulu

050 442 1036

 
 

Marttojen Arkiapu

Turku

050 528 3136
ma-pe 9-13

Salo

050 911 6931
ma-pe 9-13

Piirin hallitus

Tiina Sjölund

hallituksen puheenjohtaja
tiina@pulmaton.fi

Katja Rippstein

hallituksen varapuheenjohtaja
rippstein.katja@gmail.com

Matti Männistö

hallituksen jäsen
matti_mannisto@hotmail.com


Sinikka Ratala

hallituksen jäsen
sinikka.ratala@gmail.com

 

Eija Tammi

hallituksen jäsen
eija@jappis.fi

 

 

Jonna Oksanen

hallituksen jäsen
jonna.oksanen@masku.fi

 

 

Pirjo Mäenpää

hallituksen jäsen
pirjomaenpaa327@gmail.com

 

Pirjo Laitinen

hallituksen jäsen
piuhi.laitinen@gmail.com

Brita Järvinen

hallituksen jäsen
brita65@luukku.com