Medialle

Asiantuntijamme Marttaliitossa ja alueellisissa piireissä vastaavat medialle omaan aihepiirinsä kuuluvissa kysymyksissä mape klo 916. Tiedotearkistomme on STT:n uutishuoneessa.

Median kesäpäivystys 2024

Asiantuntijamme vastaavat kesä-heinäkuussa median pyyntöihin seuraavasti:

Viikko 25: 17.6–20.6.

  • kehittämispäällikkö Emmi Tuovinen, emmi.tuovinen@martat.fi, 050 308 9434
  • asiantuntija Niina Silander, niina.silander@martat.fi, 050 435 3203
  • asiantuntija Päivi Kaipainen, paivi.kaipainen@martat.fi, 050 566 4508
  • kehittämispäällikkö Marjo Rantapusa, marjo.rantapusa@martat.fi, 050 441 2930

Viikko 26: 24.6.–28.6.

  • kehittämispäällikkö Emmi Tuovinen, emmi.tuovinen@martat.fi, 050 308 9434
  • asiantuntija Päivi Kaipainen, paivi.kaipainen@martat.fi, 050 566 4508
  • kehittämispäällikkö Marjo Rantapusa, marjo.rantapusa@martat.fi, 050 441 2930

Viikko 27: 1.7–5.7.

  • kehittämispäällikkö Marjo Rantapusa, marjo.rantapusa@martat.fi, 050 441 2930
  • kehittämispäällikkö Emmi Tuovinen, emmi.tuovinen@martat.fi, 050 308 9434 (1.-3.7.)

Viikko 28: 8.7.–12.7.

  • asiantuntija Niina Silander, niina.silander@martat.fi, 050 435 3203 (8.-10.7.)
  • asiantuntija Katri Pellikka, katri.pellikka@martat.fi, 050 476 6710 (11.-12.7.)

Viikko 29: 15.7.–19.7.

  • kehittämispäällikkö Marjo Rantapusa, marjo.rantapusa@martat.fi, 050 441 2930
  • asiantuntija Niina Silander, niina.silander@martat.fi, 050 435 3203 (15.-17.7.)

Viikko 30: 22.7.–26.7.

  • asiantuntija Niina Silander, niina.silander@martat.fi, 050 435 3203
  • asiantuntija Päivi Kaipainen, paivi.kaipainen@martat.fi, 050 566 4508

Viikko 31: 29.7.–2.8. 

  • asiantuntija Niina Silander, niina.silander@martat.fi, 050 435 3203
  • asiantuntija Päivi Kaipainen, paivi.kaipainen@martat.fi, 050 566 4508

Viikko 32: 5.8.–9.8.

  • kehittämispäällikkö Marjo Rantapusa, marjo.rantapusa@martat.fi, 050 441 2930
  • asiantuntija Niina Silander, niina.silander@martat.fi, 050 435 3203
  • asiantuntija Taru Karonen, taru.karonen@martat.fi, 050 566 4508
  • kehittämispäällikkö Emmi Tuovinen, emmi.tuovinen@martat.fi, 050 308 9434 (7.-9.8.)

Yhteyshenkilöt medialle

  • Yleiset mediatiedustelut ja marttaperinne: viestintäpäällikkö Henni Kuusisto, henni.kuusisto@martat.fi, 050 331 2978
  • Kodinhoito ja asuminen:
    • asiantuntija Niina Silander, niina.silander@martat.fi, 050 435 3203 ja
    • neuvonnan johtaja Teija Jerkku, teija.jerkku@martat.fi, 050 342 0585
  • Ruoka, ravitsemus, varautuminen, kotivara:
    • kehittämispäällikkö Emmi Tuovinen, emmi.tuovinen@martat.fi, 050 308 9434
    • kehittämispäällikkö Marjo Rantapusa, marjo.rantapusa@martat.fi, 050 441 2930
    • asiantuntija Niina Silander, niina.silander@martat.fi, 050 435 3203
  • Lapsiperheet: asiantuntija Päivi Kaipainen, paivi.kaipainen@martat.fi, 050 566 4508
  • Kodin talous ja raha-asiat: asiantuntija Katri Pellikka, katri.pellikka@martat.fi, 050 476 6710
  • Käsityöt, järjestöasiat, vapaaehtoistoiminta Martoissa: kansalaistoiminnan ja viestinnän johtaja Reija Salovaara, reija.salovaara@martat.fi, 040 508 8249
  • Kotipuutarha ja huonekasvit, luonnontuotteet: asiantuntija Tiina Ikonen, tiina.ikonen@martat.fi, 050 339 4262
  • Ympäristö- ja ilmastoasiat, luonnontuotteet: asiantuntija Heidi Holmroos, heidi.holmroos@martat.fi, 050 303 0937
  • Tiedustelut valokuvista: graafikko Teresa Moorhouse, teresa.moorhouse@martat.fi

Kaikki yhteystiedot löytyvät Marttaliiton yhteystiedot -sivulta.


Logot ja tunnukset


Logon graafinen ohjeistus

Puheenjohtaja Sirpa Pietikäisen pressikuvat (avautuvat klikkaamalla suuremmaksi)


Pääsihteeri Marianne Heikkilän pressikuvat (avautuvat klikkaamalla suuremmaksi)