Medialle

Asiantuntijamme Marttaliitossa ja alueellisissa piireissä vastaavat medialle omaan aihepiirinsä kuuluvissa kysymyksissä mape klo 916. Tiedotearkistomme on ePressissä.

Yhteyshenkilöt medialle

  • Yleiset mediatiedustelut ja marttaperinne: viestintäpäällikkö Henni Kuusisto, henni.kuusisto@martat.fi, 050 331 2978
  • Kodinhoito ja asuminen:
    • asiantuntija Niina Silander, niina.silander@martat.fi, 050 435 3203 ja
    • neuvonnan johtaja Teija Jerkku, teija.jerkku@martat.fi, 050 342 0585
  • Ruoka, ravitsemus, varautuminen, kotivara:
    • kehittämispäällikkö Emmi Tuovinen, emmi.tuovinen@martat.fi, 050 308 9434
    • kehittämispäällikkö Taru Karonen, taru.karonen@martat.fi, 050 535 4006
    • asiantuntija Niina Silander, niina.silander@martat.fi, 050 435 3203
  • Lapsiperheet: asiantuntija Päivi Kaipainen, paivi.kaipainen@martat.fi, 050 566 4508
  • Kodin talous ja raha-asiat: asiantuntija Elli Pölhö, elli.polho@martat.fi, 050 476 6710
  • Käsityöt, järjestöasiat, vapaaehtoistoiminta Martoissa: kansalaistoiminnan ja viestinnän johtaja Reija Salovaara, reija.salovaara@martat.fi, 040 508 8249
  • Piha ja puutarha, sienet: asiantuntija Tiina Ikonen, tiina.ikonen@martat.fi, 050 339 4262
  • Luonnontuotteet, ympäristö- ja ilmastoasiat: asiantuntija Heidi Holmroos, heidi.holmroos@martat.fi, 050 303 0937
  • Tiedustelut valokuvista: graafikko Teresa Moorhouse, teresa.moorhouse@martat.fi

Kaikki yhteystiedot löytyvät Marttaliiton yhteystiedot -sivulta.


Logot ja tunnukset


Logon graafinen ohjeistus

Puheenjohtaja Sirpa Pietikäisen pressikuvat (avautuvat klikkaamalla suuremmaksi)


Pääsihteeri Marianne Heikkilän pressikuvat (avautuvat klikkaamalla suuremmaksi)