|

|

Toimintasuunnitelmapohja 2019 marttayhdistyksille

Aika tehdä toimintakalenterit

Parhaimmillaan marttayhdistyksen monipuolisesta toimintakalenterista löytyy jokaiselle jotakin innostavaa. Marttajärjestön teemat ja tapahtumat kannattaa ottaa mukaan yhdistyksen toimintakalenteriin. Lataa valmis pohja tästä.

Pian on aika suunnitella vuoden 2019 toimintaa. Marttaliitto on tehnyt marttayhdistyksille vuoden 2019 toiminnan suunnittelupohjan. Yhdistys voi käyttää toimintasuunnitelmapohjaa joko sellaisenaan tai muokattuna. Toimintasuunnitelmasta voi jättää sisältöjä pois yhdistyksen toimintakulttuuriin sopivalla tavalla. Yhdistyksellä voi myös olla toimintaa, jota ei ole tässä suunnitelmapohjassa ja jonka yhdistys itse lisää toimintasuunnitelmaansa. Tämän lisäksi yhdistys voi tehdä toimintakalenterin.

Toimintasuunnitelmapohjan ja lisätietoja löydät täältä.