Vapaaehtoiset mediamartat toimivat aktiivisesti oman marttapiirin yhdistysten tukena martat.fi:hin liittyvissä asioissa. Yhdistykset saavat heiltä tukea ja neuvoja yhdistyksen oman martat.fi-sivun ylläpitoon.

Mediamarttatoiminta on käynnistynyt piireissä loppuvuodesta 2017. Marttayhdistykset saavat tukea martat.fi:hin liittyvissä asioissa myös osoitteesta martat.verkkouudistus@martat.fi sekä omasta marttapiiristä.


Mediamartat

ETELÄ-HÄME Riitta Tuorila, Tuomelan My riitta.tuorila@gmail.com
ETELÄ-KARJALA Tytti Nurminen, Imatran My nurmitytti@gmail.com
ETELÄ-KARJALA Anni Pohjala, Willit Martat myllarinen.anni@gmail.com
ITÄ-HÄME  Anna-Liisa Puura-Castrén, Lauhjoen MY  anna-liisa.puura@castren.com
ITÄ-HÄME  Laura Korkeila, Länsi-Hollolan MY  laurakorkeila@hotmail.com
KAINUU  Tarja Karvonen, Variskankaan MY  karvonentarja@gmail.com
KESKI- JA ETELÄ-POHJANMAA  Heli Hernesniemi, Kurikan MY  helihe@gmail.com
KESKI-SUOMI  Maire Korhonen, Keljonkankaan MY  maire.korhonen@gmail.com
KESKI-SUOMI  Sanna Tawah  tawahsanna@yahoo.com
KYMENLAAKSO  Heli Yliaho, Länsi-Kymin MY  heli.yliaho@luukku.com
KYMENLAAKSO  Raili Mässeli, Virolahden MY  railimasseli@gmail.com
LOUNAIS-SUOMI  Eeva Niemelä, Rauman Lännen MY  eeva.niemela@gmail.com
LOUNAIS-SUOMI  Katariina Lystad, SatakunnanAnarkistimartat  katariina.lystad@gmail.com
LOUNAIS-SUOMI  Sirpa Toivonen, Virttaan MY  sirpak.toivonen@gmail.com
PIRKANMAA  Tuula Harkonmaa, Härmälän MY  tuula.harkonmaa@gmail.com
PIRKANMAA  Reija Setälä, Kämmenniemen MY  reijasetala@gmail.com
PIRKANMAA  Emilia Särkiniemi, Tampereen MY  emilia@sarkiniemi.com
POHJOIS-KARJALA  Ritva Keronen, Nurmeksen MY  rkeronen@gmail.com
POHJOIS-KARJALA  Helena Heinvuori, Kiteen Säyneenkylän MY  helena.heinvuori@me.com
POHJOIS-KARJALA  Marika Hurskainen, Ilomantsin MY  marika.hurskainen@gmail.com
POHJOIS-KARJALA  Päivi Valkonen, Lieksan MY  paivivalkonen@hotmail.com
POHJOIS-POHJANMAA  Niina Riihimäki, Oulun City-Martat  riihimaki.niina@gmail.com
SAVO  Mirja Silvio-Pulkkinen, Kuopion MY  msirviopulkkinen@gmail.com
SAVO  Mervi Parviainen, Maaningan MY  parviaiset.maaninka@gmail.com
SAVO  Iida Kuronen, Mikkelin Marttaklubi  iida.kuronen@hotmail.com
UUSIMAA Katso sivu Uudenmaan mediamarttatoiminta

Lisätietoja

Oletko kiinnostunut toimimaan mediamarttana? Ota yhteyttä piirisi toiminnanjohtajaan tai suoraan Marttaliittoon:

Jaa sivu