Vapaaehtoiset piirin mediamartat toimivat aktiivisesti oman marttapiirin yhdistysten tukena martat.fi:hin liittyvissä asioissa. Yhdistyksissä toimivat mediamartat saavat heiltä tukea ja neuvoja yhdistyssivujen ylläpitoon.

Yhdistysten tunnusasioissa sekä sivujen päivityksiin liittyvissä kysymyksissä voit laittaa viestiä osoitteeseen: martat.verkkouudistus@martat.fi. Kysy apua myös omasta marttapiiristä.


Mediamartat

ETELÄ-HÄME Riitta Tuorila, Tuomelan My riitta.tuorila@gmail.com
ETELÄ-KARJALA
ITÄ-HÄME Katso sivu Itä-Hämeen mediamartat
KAINUU  Tarja Karvonen, Variskankaan MY  karvonentarja@gmail.com
KESKI- JA ETELÄ-POHJANMAA  Heli Hernesniemi, Kurikan MY  helihe@gmail.com
KESKI-SUOMI  Maire Korhonen, Keljonkankaan MY  maire.korhonen@gmail.com
KYMENLAAKSO  Raili Mässeli, Virolahden MY  railimasseli@gmail.com
LOUNAIS-SUOMI  Katso sivu Lounais-Suomen Mediamartat
PIRKANMAA  Tuula Harkonmaa, Härmälän MY  tuula.harkonmaa@gmail.com
PIRKANMAA  Reija Setälä, Kämmenniemen MY  reijasetala@gmail.com
PIRKANMAA  Emilia Särkiniemi, Tampereen MY  emilia@sarkiniemi.com
POHJOIS-KARJALA  Ritva Keronen, Nurmeksen MY  rkeronen@gmail.com
POHJOIS-KARJALA Helena Heinvuori, Kiteen Säyneenkylän MY  helena.heinvuori@me.com
POHJOIS-KARJALA  Marika Hurskainen, Ilomantsin MY  marika.hurskainen@gmail.com
POHJOIS-KARJALA  Päivi Valkonen, Lieksan MY  paivivalkonen@hotmail.com
POHJOIS-POHJANMAA  Niina Riihimäki, Oulun City-Martat  riihimaki.niina@gmail.com
SAVO  Mirja Sirvio-Pulkkinen, Kuopion MY  msirviopulkkinen@gmail.com
SAVO  Mervi Parviainen, Maaningan MY  parviaiset.maaninka@gmail.com
SAVO  Iida Kuronen, Mikkelin Marttaklubi  iida.kuronen@hotmail.com
UUSIMAA  Katso sivu Uudenmaan Mediamartat

Lisätietoja

Oletko kiinnostunut toimimaan mediamarttana? Ota yhteyttä piirisi toiminnanjohtajaan tai suoraan Marttaliittoon:

Jaa sivu