Asiantuntijamme Marttaliitossa ja alueellisissa piireissä vastaavat medialle omaan aihepiirinsä kuuluvissa kysymyksissä mape klo 916. Tiedotearkistomme on ePressissä.

  • Yleiset mediatiedustelut ja marttaperinne: viestintäpäällikkö Joonas Jylhä, joonas.jylha@martat.fi, 050 331 2978
  • Kodinhoito ja asuminen: neuvonnan johtaja Teija Jerkku, teija.jerkku@martat.fi, 050 342 0585
  • Ruoka, ravitsemus, varautuminen, kotivara: kehittämispäällikkö Emmi Tuovinen, emmi.tuovinen@martat.fi, 050 308 9434
  • Ruoka ja ravitsemus: kehittämispäällikkö Maija Soljanlahti, maija.soljanlahti@martat.fi, 050 535 4006
  • Piha ja puutarha, sienet, luonnontuotteet: asiantuntija Tiina Ikonen, tiina.ikonen@martat.fi, 050 339 4262
  • Lapsiperheet: asiantuntija Taru Karonen, taru.karonen@martat.fi, 050 566 4508
  • Ympäristö- ja ilmastoasiat: kehittämispäällikkö Salka Orivuori, salka.orivuori@martat.fi, 050 547 4751
  • Kodin talous ja raha-asiat: neuvonnan johtaja Teija Jerkku, teija.jerkku@martat.fi, 050 342 0585
  • Käsityöt, järjestöasiat, vapaaehtoistoiminta Martoissa: kansalaistoiminnan ja viestinnän johtaja Reija Salovaara, reija.salovaara@martat.fi, 040 508 8249
  • Tiedustelut valokuvista: graafikko Teresa Moorhouse, teresa.moorhouse@martat.fi
  • Kaikki yhteystiedot löytyvät Marttaliiton yhteystiedot -sivulta.

Logot ja tunnukset


Logon graafinen ohjeistus

Puheenjohtaja Sirpa Pietikäisen pressikuvat (avautuvat klikkaamalla suuremmaksi)

 


Pääsihteeri Marianne Heikkilän pressikuvat (avautuvat klikkaamalla suuremmaksi)