Asiantuntijamme Marttaliitossa ja alueellisissa piireissä vastaavat medialle omaan aihepiirinsä kuuluvissa kysymyksissä mape klo 916. Tiedotearkistomme on ePressissä.

Marttojen mediapäivystys kesällä 2020

Marttojen mediapäivystys vastaa median kysymyksiin koko kesän ilman taukoja.

Mediatiedusteluihin vastaavat kesällä arkisin klo 915 seuraavat henkilöt:

Voit ottaa yhteyttä myös sähköpostitse, jolloin osoite etunimi.sukunimi@martat.fi.


  • Yleiset mediatiedustelut ja marttaperinne: viestintäpäällikkö Joonas Jylhä, joonas.jylha@martat.fi, 050 331 2978
  • Kodinhoito ja asuminen: neuvonnan johtaja Teija Jerkku, teija.jerkku@martat.fi, 050 342 0585
  • Ruoka, ravitsemus, varautuminen, kotivara, ruokapolitiikka: kehittämispäällikkö Emmi Tuovinen, emmi.tuovinen@martat.fi, 040 821 9099
  • Piha ja puutarha, sienet, luonnontuotteet: asiantuntija Tiina Ikonen, tiina.ikonen@martat.fi, 050 339 4262
  • Lapsiperheet: koordinaattori Katariina Silanen, katariina.silanen@martat.fi, 050 566 4508
  • Ympäristö- ja ilmastoasiat: kehittämispäällikkö Salka Orivuori, salka.orivuori@martat.fi, 050 547 4751
  • Kodin talous ja raha-asiat: hankekoordinaattori Erkki Ukkola, erkki.ukkola@martat.fi, 050 406 7932
  • Käsityöt, järjestöasiat, vapaaehtoistoiminta Martoissa: kansalaistoiminnan johtaja Reija Salovaara, reija.salovaara@martat.fi, 040 508 8249
  • Marttojen koulutukset ja opintoasiat: palvelujohtaja Marjahelena Salonen, marjahelena.salonen@martat.fi, 050 550 5510
  • Tiedustelut valokuvista: graafikko Terese Moorhouse, teresa.moorhouse@martat.fi

Logot ja tunnukset


Logon graafinen ohjeistus

Puheenjohtaja Sirpa Pietikäisen pressikuvat (avautuvat klikkaamalla suuremmaksi)

 


Pääsihteeri Marianne Heikkilän pressikuvat (avautuvat klikkaamalla suuremmaksi)